Architekti DaM

termín: 2009/06/25 - 2009/08/30
instituce: Galerie Jaroslava Fragnera
typ výstavy: kolektivní

poznámka:
Výstava české architektonické kanceláře DaM, která na jaře 2009 oslavila dvacet od svého založení. Vedoucí osobnosti studia, Richard Doležal a Petr Malinský, představí spolu se svými společníky a týmem realizace a projekty ve dvou oddělených částech. Odlišené budou nejen prostorově, ale i obsahově a formálně.
V první části budou příchozí diváci konfrontováni s fotografiemi realizací očima fotografů, jejichž rukopis nabídne známé barevné pohledy publikované v časopisech a publikacích, stejně tak i neotřelé černobílé snímky. Černobílé záběry jsou nedávné datace, ukazují tedy i proměnu staveb, jejich život, fungování a komunikaci s obyvateli, nájemci, kolemjdoucími…
V druhém výstavním prostoru budou v diagonále soklů umístěny zespodu nasvětlené modely nerealizovaných projektů nebo zatím jen připravovaných či prováděných - po rekapitulaci postaveného přijdou na řadu zajímavé nápady, teprve čekající na své zhodnocení.
Výstavu a rekapitulaci dvou desítek let úspěšného působení zachytí pečlivě připravovaná monografie. Vizuální koncept bude korespondovat s řešením výstavy, včetně nastínění historie studia. Zárukou kvality by měla být jména renomovaných autorů: teoretik umění Richard Drury a grafik Robert V. Novák.
zdroj - www.archiweb.cz