At 307: Желю Желев Ateliér malby Jiřího Černického na VŠUP

termín: 2012/03/21 - 2012/04/14
instituce: Galerie Emila Filly, budova SCHIFR-AC, s.r.o.
typ výstavy: kolektivní

poznámka:
--

Vedle svého zaměření na veřejný prostor a sociálně či politicky angažované umění sleduje Galerie Emila Filly pravidelně dění na vysokých uměleckých školách. Toto směřování přirozeně vyplývá z její dlouhodobé spolupráce s Fakultou umění a designu UJEP, se kterou se podílí například na každoroční prezentaci diplomových prací studentů FUD UJEP nebo na pořádání Ceny EXIT, která podporuje konkurenční prostředí na vysokých uměleckých školách. V roce 2011 se též uskutečnila výstava Obraz, v kterém žijeme, která mapovala současnou tvorbu studentů a čerstvých absolventů oboru Fotografie realizovaných na českých vysokých uměleckých školách.

Galerie Emila Filly pořádala v minulých letech také výstavy vysokých uměleckých škol a jejich ateliérů, vedených zajímavými uměleckými osobnostmi. Již v roce 2007 představila ostravskou uměleckou scénu napojenou na tamní akademické prostředí výstava Ropovod 01, kterou kurátorsky připravil František Kowolowski. V roce 2008 následovala výstava (K)veteš (kurátoři Eva Mráziková, Richard Fajnor), zaměřená na prezentaci Ateliéru Multimédií brněnské FAVU, vedeného Richardem Fajnorem. V roce 2012 navazujeme na tuto tradici prezentací Ateliéru malby při Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, který v současné době vede Jiří Černický. Výstava nese tajuplný název At 307: Желю Желев – práce s tajemstvím a mystifikací je koneckonců doménou Jiřího Černického. Nechme se tedy překvapit.

Pravděpodobní vystavující: David Böhm, Ondřej Brody, Jiří Černický, Adéla Doušová, Filip Dvořák, Lucio Fuentes, Conboy Grant, Pavel Jestřáb, Karolína Klimešová, Martin Kolarov, David Krňanský, Anna Leschingerová, Lukáš Machalický, Marek Meduna, Azucena Romero Navas, Martin Nytra, Zuzana Ondroušková, Lucie Patáková, Eva Pejchalová, Luděk Rathouský, Lucie Rosenfeldová, Alžběta Říhová, Martina Smutná, Barbora Švejdová, Lenka Vacková, Aleksandrina Yordanova, Jan Zdvořák