Grau kllktv

rok vzniku: 2011

heslo:

GRAU kllktv, o.s., je nezisková organizace věnující se podpoře a rozvoji kultury, zejména audiovizuálního umění, a to formou organizování výstav ve čtyřech nezávislých galeriích, které v současnosti spravuje. Ty jsou nedílnou součástí brněnské galerijní scény. Jedná se o Galerii ART, která je součástí kavárny a foyer kina ART, vitríny Anne Frank Memorial v průchodu do restaurace a kavárny Spolek, Galerii Jádro a miniaturní Galerii 1k15, která je v současnosti v rekonstrukci.


GRAU kollektiv nově provozuje GRAU Studios; prostor v místě bývalých pokladen vlakového nádraží, kde dnes najdete naše rezidenty, uvidíte krátkodobé výstavy a promítání, nebo se můžete začíst do fanzinů, časopisů a knížek knihkupectví ArtMapy. (Benešova 703, Brno, za autobusovým nádražím Grand)


GRAU kollektiv se rovněž zabývá přípravou rezidencí, příležitostných sympózií a workshopů. Podporuje individuální umělecké projekty a zůstává otevřený všem novým podnětům na poli  současného umění a kultury v Jihomoravském kraji.


 


zdroj: http://www.graukllktv.eu/


02/2015