Paul Chamberlain

designér

 

národnost: anglická
pohlaví: muž

poznámka:
NKP ne 2017/12

Paul Chamberlain je absolventem Královské akademie umění v Londýně. Je profesorem designu na Sheffield Hallam University, kde řídí Výzkumné centrum umění a designu a podílí se na vedení interdisciplinární skupiny Lab4Living.

Středem Chamberlainova zájmu je design a vývoj nástrojů a metod, jež podporují a vytvářejí inovace v sociální sféře. Soustředí se na oblast zdravotnictví, na zdravotní postižení a stárnutí. Ve své tvorbě sleduje multisenzorické aspekty designu a také to, jak umělecká díla pomáhají definovat a řešit zásadní společenské otázky. Stál v čele velkých interdisciplinárních projektů a přednášel na významných mezinárodních konferencích zabývajících se inovativními a udržitelnými přístupy k designu a výrobě, které hrají významnou roli při podpoře regionálního průmyslu.

Vystavoval na mnoha místech a získal dvě ocenění v soutěži „Produkt tisíciletí“ pořádané Radou pro design ve Spojeném království. Jeho díla se nacházejí ve stálých sbírkách ve Victoria and Albert Musea v Londýně a Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Chamberlainova kolekce nábytku „Stigmata“ získala v roce 2013 hlavní cenu v mezinárodní soutěži „Imagining chairs“ v Portugalsku.